sobota, 16 lutego 2013

Cofnijmy się w czasie cd...kwiatuszki

A teraz kilka wariacji na temat kwiatków. Używając schematu na zaplatanie kulki stworzyłam własny pomysł na kwiatki. Oplatam kulki - różnej wielkości i kryształy Swarovskiego tworząc zawieszki i kolczyki.
Dzięki użyciu splotu na kulkę moje ozdoby są całkowicie oplecione tzn. np. w kolczykach z kryształkami Swarovskiego nie widać szarego tyłu kryształu czy klejenia sztyftu do kryształu. Wszystko jest zmyślnie przykryte koralikami. Potrzebne są do tego dwa rozmiary Toho 11/o i coś mniejszego Toho 15/o lub Toho Treasure.
Poniżej kilka efektów :)To są moje dwa cudeńka. Nad chabrowym kompletem spędziłam trochę czasu, zważywszy, że do wykonania jednej kulki potrzeba około 40 min. - myślę jednak, że było warto. Wyszedł długi naszyjnik i prześliczne kolczyki w modnym tego roku kolorze :)


W porywie wiosenno-letniego nastroju powstały "wesołe" komplety (koczyki + zawieszka):
Na koniec zostawiłam to co najbardziej się podoba - kryształkowe kwiatki - kolczyki wkrętki:
Niestety zdjęcia nie są zbyt wyraźnie ale to z początków kiedy zaczęłam je robić latem i nie robiłam zdjęć z przeznaczeniem na stronę.

Poniżej najnowszy kwiatek - co prawda nie wkrętka ale zasada tworzeni również jest taka sama.
Jak tylko będę mogła wrzucę zdjęcia jak to wygląda z tyłu.

2 komentarze:

  1. jakie przecudowne kolczyki,muszę nauczyć się takie robić...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie siedzę nad przygotowaniem kursu na małe kwiatki "wkrętki" ze Swarovskim. Mam już rysunki jeszcze tylko tekst...mam nadzieję, że w czwartek opublikuję :)

      Usuń

Bardzo miło mi Was gościć na moim blogu. Czekam na Wasze opinie i sugestie. Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)